Bezpłatne targi i konferencja pełna specjalistów dla chorych na łuszczycę, ŁZS i AZS

Targi

AtoPsoriaDerm, to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne dla chorych na łuszczycę, łuszczycowe zapalenie stawów i atopowe zapalenie skóry. Każdego roku gromadzi 400 osób z całej Polski – jest to bowiem unikatowa w skali kraju inicjatywa łączącą chorych oraz dająca wiedzę na temat leczenia i funkcjonowania w chorobie. A wszystko wprost od lekarzy specjalistów i ośrodków oferujących terapie dla pacjentów.

Wiodącymi tematami tegorocznej części konferencyjnej będą:

  • Choroby skóry a możliwości wykonywania zawodu
  • Profilaktyka czerniaka – bezpieczne korzystanie ze słońca i naświetleń
  • Łuszczycowe zapalenie stawów

Ponadto lekarze dermatolodzy z Kliniki Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będą wykonywać badania dermatoskopowe zmian skórnych oraz udzielą porad jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na  czerniaka. Będą też porady z zakresu terapii dietą oraz podologii. Natomiast na stoiskach targowych zwiedzający będą mogli zapoznać się z gamą najnowocześniejszych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej i wspomagających proces leczniczy, skorzystać z wiedzy konsultantów i kupić wybrane produkty.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Razem Raźniej” i Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą, ŁZS i AZS. Patronat nad trzecią edycją Targów objęli między innymi: Konsultant Krajowy w dziedzinie dermatologii i wenerologii prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii prof. nadzw. dr hab. n. med. Beata Kręcisz oraz Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ.


Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu