Hospicjum Domowe Dla Dzieci

Hospicjum Domowe dla Dzieci rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku. Obejmuje opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz z innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami z terenu całego województwa świętokrzyskiego

Zadania:

Nadrzędnym celem Hospicjum Domowego dla Dzieci, jest umożliwienie nieuleczalnie chorym Dzieciom pobytu we własnych domach, kiedy kończy się leczenie przyczynowe w szpitalu. Dla każdego dziecka, a w szczególności dla tego, które choruje i cierpi, to rodzinny dom jest naturalnym i najlepszym miejscem jego pobytu. W domu dzieci mniej się boją.Dyżur Hospicjum trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W każdej chwili zespół medyczny gotowy jest służyć pomocą. Staramy się być przy Dziecku zawsze wtedy, gdy nas potrzebuje, gdy trzeba uśmierzyć ból lub kontrolować właściwe działanie osłabionego organizmu. Nasz Zespół Medyczny dba o to, żeby Dziecko nie cierpiało, nie bało się i nigdy nie odchodziło samotnie.

Warunki przyjęcia:

Lista nieuleczalnych chorób, które występują u dzieci jest bardzo długa. Nie wszystkie z nich stanowią wskazanie do objęcia opieką paliatywną, dlatego decyzję o objęciu dziecka opieką przez Hospicjum podejmują rodzice wspólnie z lekarzem.

OPIEKA SPRAWOWANA PRZEZ HOSPICJUM DLA DZIECI JEST BEZPŁATNA

Dziecko objęte opieką Hospicjum Domowego, ma zapewniony bezpłatny dostęp do szerokiej gamy sprzętu specjalistycznego, w tym:

  • koncentratorów tlenu,
  • pomp infuzyjnych,
  • ssaków elektrycznych,
  • nebulizatorów,
  • pulsoksymetrów,
  • wózków inwalidzkich.

Adres:

Zespół Domowej Opieki Paliatywno – Hospicyjnej Dla Dzieci
ul. Polna 9f
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski:
tel: (41) 263 – 11 – 88
Telefon całodobowy: 515 – 294 – 859
e-mail: hospicjum@gomed.com.pl