E-recepta w telefonie

e-recepta_gomed

Aplikację mObywatel można wykorzystać do zrealizowania wystawionych prze lekarza recept.  Każdy, kto zainstalował ją w swoim telefonie ma taką możliwość. Przy jej pomocy możemy pobrać, przeglądać i zrealizować wystawione przez naszego lekarza recepty.

Od stycznia 2020 r. lekarze wystawiają pacjentom głównie elektroniczne recepty. Dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel można je przechowywać w swoim telefonie. Ponadto oprócz własnych recept, możemy też realizować recepty naszych dzieci oraz innych osób, od których otrzymamy pełnomocnictwo. Po kliknięciu w receptę aplikacja wyświetla jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach.

E-recepta w aplikacji mObywatel to czytelność, większe bezpieczeństwo oraz wygoda. Wystarczy w aptece na swoim telefonie wyświetlić moduł e-recepta i pokazać farmaceucie wygenerowany przez nią kod QR. Bez podawania jakichkolwiek informacji. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób.

Jak zrealizować receptę korzystając z aplikacji mObywatel?

Po pierwsze ściągnij na swój telefon i zainstaluj aplikację mObywatel. Znajdziesz ją – w zależności od tego z jakiego telefonu korzystasz – w sklepach Google Play lub App Store. Aplikacja jest oficjalna, bezpieczna i bezpłatna.

 

Uruchom aplikację mObywatel.

Zaloguj się

Wybierz kafelek eRecepta.

Wybierz eReceptę, którą chcesz zrealizować.

Na ekranie wyświetlony zostanie kod QR eRecepty.

Okaż go farmaceucie  do zeskanowania.

Gotowe!

 

Szybko, sprawnie i bez podawania jakichkolwiek danych recepta zostanie zrealizowana.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest